מה אפשר ללמוד מ-Zapier על תרבות ארגונית

Zapier שנוסדה ב- 2011, למדה הרבה על יצירת תרבות ארגונית, בעיקר כי רוב העובדים של החברה עובדים באופן מרוחק. בבלוג שהם מנהלים, הם משתפים את מה שהם למדו על תרבות ארגונית בשנים האחרונות. התובנה המרכזית והחשובה ביותר לדעתי היא שברוב הארגונים קל להתעלם מהתרבות הארגונית, בתקווה שזאת פשוט תקרה עם הזמן. לפעמים זה קורה, ולפעמים לא. ולא משנה כמה תן ביסים, שולחנות סנוקר או ערבי בירות ופיצה יורעפו על העובדים. יצירת תרבות ארגונית צריכה להיות מתוכננת ומכוונת.

הנה כמה טייקאוויז מהפוסט שפורסם כאן:

  1. תרבות היא הדרך שבה אנחנו עובדים – כולם ב-Zapier מבינים שהם באים לעבוד. לכן יש להם דרך מאוד ברורה איך ומתי פונים או מתקשרים עם לקוח, איך ומתי מתקשרים אחד עם השני ואפילו הבנה ברורה לגבי מספר שעות העבודה בשבוע.
  2. כלים לשיתוף פעולה וגם לכיף – ישנם מספר כלים טכנולוגיים תומכים המוסכמים על הצוותים ובאמצעותם נעשית כל התקשורת הפנים ארגונית במשרד. ב-Zapier אוהבים מאוד את Slack (והאמת, שגם אנחנו) ובאמצעותה החליפו לחלוטין את התקשורת באמצעות מיילים. אחד הכלים שהם ציינו שם אינו טכנולוגי, אבל נשמע מאוד מעניין, והוא ה- Pair Buddy. בכל שבוע, בצורה רנדומלית לחלוטין, מתחברים שני חברי צוות שונים ועובדים יחד על פרוייקט מסויים. בעולם של פיתוח זה קל יותר, כי בדרך כלל עובדים בספרינטים שבועיים. במקרים אחרים אפשר לשקול לצוות את העובדים בצורה רנדומלית לפי פרוייקט או מרכיב בפרוייקט.
  3. מפגשים פרונטליים – מינימום פעמיים בשנה החברה כולה נפגשת למספר ימים, שם הם עושים פעילויות שתומכות בחיזוק התרבות הארגונית. כמו למשל ציוות עובדים לתחרויות בישול או אפילו לצורך יציאה משותפת לטיול.
  4. שקיפות, אמונה אחד בשני ו-Getting things done – בגלל אופי העבודה המרוחקת הצוותים צריכים לפתח אמונה ביכולת של חברי הצוות. האמונה הזאת מתפתחת עם הזמן ומתבססת על שקיפות מלאה לגבי הביצועים ואיכותם. למשל, דיווח שבועי של כל אחד לגבי סטטוס ביצוע המשימות שלו, איפה הוא מתקשה, מה הוא עושה מצויין, ומה הוא מצפה שיקרה במהלך השבוע העוקב.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s